Tasarım & Kodlama : www.Creascope.biz

MDFLAM
Teknik BilgiMDF - MDFLAM

MDF orta yoğunlukta lif levha olup, ağaç liflerinin sıcakta sertleşen sentetik reçine ile birbirine kaynaştırılması suretiyle levhalar halinde üretilen ahşap esaslı bir malzemedir.
MDF her noktasında liflerin eşit dağılması ve çok yoğun bulunuşu levhaların her iki yüzünün olduğu kadar, kenarlarının da makine ile herhangi bir kırılma olmaksızın ya da malzeme parçacıkları arasında boşluklar ortaya çıkmaksızın işlenmesine imkân sağlamaktadır.
Masa tablaları, kapı panelleri, kenarları zırhlı ve profil yüzeyli çekmece alınları gibi parçaların üretilmesinde basarı ile kullanılan ürün son derece düzgün ve homojen bir yüzeye sahiptir ve boyamada, dekoratif folyo veya ahşap kaplamada çok iyi bir taban oluşturmaktadır.
Bu özellikleri ile pek çok uygulamada masif ahşaba alternatif olarak kullanılmasına, CNC tezgâhlarda hatasız kesim, delik ve frezeleme imkânı sağlamakta vernik gibi malzemelerle de doğrudan uygulanabilmekte ve üzerine desen baskı yapılabilmektedir. Vida ve tutkal tutma konusunda sorunsuzdur.

SuntaLAM
Teknik BilgiSUNTA - SUNTALAM

Yonga levhalar birçok kullanım yeri için gerekli fiziksel ve mekanik özellikleri taşırlar: Düzgün yüzeylidir, istenen kalınlıkta üretilebilir, homojen bir yapıya sahiptir, çivi, vida ve tutkalla diğer malzemelerle birleştirilebilir, büyük ebatlarda üretilmiş olması işçilikten tasarruf sağlar, üst yüzey işlemleri uygulanabilir, Mobilya sektörü dışında kat döşemeleri, prefabrik ev yapımı ve kapı göbeği imalatında da kullanılan yonga levhalar binaların iç kısımlarında bölmeler, kapı, duvar levhaları, sabit dolaplar yapımında, özellikle konser, sinema ve tiyatro salonlarında duvar kaplama levhaları hem dekoratif hem de akustik özellikleri bakımından çok elverişlidir. Ayrıca radyo, televizyon ve müzik seti endüstrisinde bu aparatların mobilya kısımlarının yapımında kullanılabilir.

Sertifikalar

Doğal Kayın


Kayın4


Kayın2


Kayın1


Palisander

Yeni Maun


Zebrano

Açık Zebrano

Semerkand Gümüş

Semerkand Altın


Milas


Samba


Zebra


Abanoz


Zebrano


Teak


Venge


Maun

Açık Afromozya


Bambu


Beyaz Alpi


Mikado


Atlantis


Ladin

Doğal Huş

Beyaz Erik


Truva


Ihlara


Akçaağaç


Orlando


Elma

Marbella Kiraz


Vişne


Huş

Yeni Çeri

Abana Kiraz


Kiraz


Çeri


Armut

Napolyon Kiraz

Trend Bej

Trend Gri

Koton Late

Koton Vizyon

Kastamonu Lake

Onixs Beyaz


Bordo


Verde

Pastel Yeşil

Koyu Sarı


Mürdüm

Nar Çiçeği

Lake Beyaz

Cafe Moka


Capucino

Şeker Pembe

Açık Gri


Vizon

Pastel Lila


Pembe


Elvira


Kırmızı

Metalik Gri


Papatya


Turuncu


Lacivert


Mavi


Siyah

Koyu Gri


Fildişi


Bej


Beyaz


Palermo


Ceneviz


Milano


Madrid

Metalik Ceviz

Anadolu Ceviz

Latin Ceviz

Ahlat Ceviz

Afrika Ceviz

Venedik Ceviz


Bergama


Nostalji

Naturel Meşe


Carmen


Cordoba

Ak Meşe

Amerikan Meşe

Duman Meşe


Bosfor

Yeniçe Meşe